38 KM - CYKLO

ITINERÁŘ

Start (7:00 - 10:00): budova gymnázia

Vlastní značení: Od budovy gymnázia se vydáme krátkým klesáním směrem ke křižovatce s hlavní silnicí. Na křižovatce odbočíme vlevo a na té následující u kláštera odbočíme opět vlevo na ulici Babinskou.

Cyklotrasa 352: Na konci Plas pokračujeme stále rovně po silnici stoupáním k obci Babina. Za 1,8 km na prvním rozcestí ve vesnici pokračujeme rovně po vedlejší pozemní komunikaci. Vyjedeme na konci Babiny, odbočíme vlevo. Následuje stoupání lesem.

Cyklotrasa 2264: Po 1 km sjíždíme ze silnice na cyklostezku 2264 vlevo směr Stradina a Hadačka. Za půl kilometru dorážíme na rozcestí U Trojice, kde pokračujeme mírně vlevo stále po cyklostezce. O 1,5 km dále míjíme bývalou hájovnu Stradina. Vjíždíme do pravoúhlé levotočivé zatáčky a stoupáme mírným svahem na konec lesa, kde odbočujeme do již viditelné obce Hadačka, kde nás čeká křížení se silnicí I/27.

Vlastní značení: Přibližně 50 metrů pokračujeme po silnici, ale u budovy bývalého hostince zatáčíme vlevo. Míjíme fotbalové hřiště a blížíme se k bývalému hospodářskému dvoru Sechutice.

Baroko I/NS Stará cesta: U dvora sjíždíme ze silnice na štěrkovou cestu označenou jako cyklotrasa Baroko I. Po rovince, na níž se můžeme kochat krásami okolní krajiny, přijíždíme k obrovskému kříži na rozcestí.

NS Stará cesta: Pokračujeme stále rovně ke klášteru Mariánská Týnice. Tam nás také čeká kontrola.

1. Kontrola - Klášter Mariánská Týnice (11,7 km) (08:00 – 12:00).

Silnice II/201: Poté se vydáváme přes parkoviště na silnici II/201, zatáčíme vpravo. Jedeme mírným táhlým stoupání až k lesu.

Červené značení: Po kilometru, na začátku lesa, sjíždíme na červenou turistickou stezku s štěrkovo-hlinitým povrchem. Za půl kilometru přijíždíme na křížení se silnicí. My ale pokračujeme rovně po polní, červeně značené, cestě. Další odbočka nás čeká po 400 metrech, vlevo. Pozor na kořeny a kameny, které se zde nachází!

Žluté značení: Po zdolání kamenité "nástrahy" dorážíme na rozcestí Lužiny, kde pokračujeme rovně, z kopce, po žluté turistické stezce směr Šebíkov. Čeká nás sjezd dolů po lesní cestě. Po úspěšném sjezdu přijíždíme k vypuštěnému rybníku u zaniklé tvrze Šebíkov. Na rozcestí pokračujeme vpravo, dále po žluté turistické stezce směr Mladotice. Během 3 km dlouhého, rozcestími nerušeného, úseku přijíždíme na silnici. Odbočujeme vlevo, kde ale po 30 m zatáčíme naše kola vpravo, stále po žluté. Za 1,3 km projíždíme kolem Podhrázkého mlýnu. Po zpevněné cestě jedeme až k rozcestí Mladotice – žst. zast.

Červené značení: Pokračujeme vlevo po červené stezce na silnici II/201.

Žluté značení: Po přejetí Střely dorážíme na rozcestí a zatáčíme vlevo na žlutou turistickou trasu po asfaltové silnici. Jako odměnu po náročném stoupání zahlédneme Ondřejov s dalším, v pořadí druhým, kontrolním bodem a občerstvovacím stanovištěm.

Vlastní značení: Nepokračujete rovně, ale zajíždíte přímo do Ondřejova.

2. Kontrola – Ondřejov – hospoda (24 km) (9:30 – 14:00).

Cyklotrasa 352: Jedeme vlevo, směr Pláně po cyklotrase 352. V Pláních u hostince zatáčíme vpravo. Po 170 metrech odbočujeme u místního rybníka vlevo.

Vlastní značení: 3 kilometry jedeme stále nerušeně až do obce Dražeň, kde se dostáváme na křižovatku. Zde se v levém rohu nachází kříž, který se stává 3. kontrolou.

3. Samokontrola – Dražeň – křížek (30,2 km). Váš úkol je opsat datum, který je na křížku.

Baroko II: Dále zatáčíme vlevo po cyklostezce Baroko II. Za 3 kilometry odbočujeme v Lomanech vlevo až k Plasům. Před Plasami, sjíždíme z hlavní silnice a pokračujeme rovně, stále Barokem II, ke studánce Prelátka. Zde přejíždíme dřevěný můstek a jedeme 2 kilometry podél Střely k lávce u kláštera, po níž přejedeme. Za ní, kolem kašny, stáčíme bicykly vlevo na ulici Lipovou.

Vlastní značení: Zde vpravo k hlavní silnici, kterou přejedeme a v závěrečném stoupání ke gymnáziu dorážíme do cíle.

Cíl, Gymnázium Plasy, 38,3 km do 17:00

Trasu připravili a označili studenti sexty.


Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

39. ročník | 6. 4. 2024