36 KM - CYKLO

ITINERÁŘ

Start (7:00 - 10:00): budova gymnázia

Vlastní značení: Z místa startu sjedeme k hlavní silnici, odbočíme vlevo, poté znovu odbočíme vlevo a budeme pokračovat až k obci Babina. Po příjezdu do obce Babina budeme pokračovat stále rovně po hlavní silnici. Až dojedeme k autobusové zastávce Kočín, rozcestí, odboříme vlevo směrem na obci Kopidlo. Když budeme projíždět obcí Kopidlo za místní kapličkou odbočíme vpravo. Následně budeme opět pokračovat po hlavní silnici směrem na obec Lednice. Dojedeme do Lednice, kde nadále budeme pokračovat po hlavní silnici a poté vedle malého fotbalového hřiště odbočíme vlevo, kde se budeme držet hlavní silnice. Dojedeme do malé obce Bůček, kde hned odbočíme vlevo. Budeme pokračovat po hlavní silnici až ke křižovatce před obcí Hodyně, kde odbočíme vlevo. Projedeme obcí a na další křižovatce se dáme vpravo.
Pokračování po hlavní silnici nás dovede až k obci Dřevec, kde se na křižovatce dáme doleva, na následující křižovatce doprava. Pokračujeme po silnici až do Kožlan. Při křížení s hlavní silnicí mezi Kralovicemi a Čistou nás na pravém rohu čeká kontrola v hospodě "Na Křižovatce".

1. kontrola (18,5 km) Kožlany - hospoda Na Křižovatce (8:30 - 12:30) - v hospodě je možné občerstvení, teplá kuchyně

Poté, co se občerstvíme a získáme do průvodky razítko, poračujeme přes křižovatku rovně. Pokračujeme po cyklostezce 2265 až na rozcestí (asi po 2,5 km). Odbočíme vlevo na cyklostezku 2260 směr Kralovice. Po příjezdu do Kralovic nikam neodbočujeme až se dostaneme ke křižovatce na hlavní silnici, kde se dáme doleva. Na následující přižovatce se dáme doprava. Projedeme ulicí Mírová, zahneme doleva, poté doprava, projedeme ulicí Nová a dáme se doprava, poté doleva, kde odbočíme doprava a po hlavní silnici dojedeme pro kláštěr Mariánská Týnice.

2. kontrola (27 km) - Mariánská Týnice (9:00 - 14:00)

Následně budeme poračovat po hlavní silnici, kde po 2 kilometrech vjedeme do lesa a hned poté sjedeme vlevo na lesní cestu, po které se napojíme na krátkou polní cestu podél lesíku. V polovině cesty se dáme vlevo přímo do lesa až narazíme na Lužiny rozcestí kde odbočíme vlevo. Z cesty nesjedeme a budeme pokračovat rovně 6 kilometrů až k budově Gymnázia.

Cíl (36 km) Plasy - budova gymnázia (do 17:00)

Trasu připravili a označili: studenti sexty

Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

37. ročník | 2. 4. 2022