PARKOVÁNÍ

Parkoviště u budovy Gymnázia, kde bude také start, je vyhrazené k organizaci pochodu, využijte parkoviště ve středu města. Na mapě máte parkoviště v Plasích, která můžete využít.

Parkoviště 1

je vymezeno pro turisty u kruhového objezdu v centru města, které je dostupné čtvrtým výjezdem z kruhového objezdu při cestě z Plzně a prvním při cestě z Kralovic.

Parkoviště 2

naleznete jako první odbočku po mostu přes řeku Střelu - směr z Plzně. Pokud pojedete směrem z Kralovic, parkoviště budete mít dostupné první odbočkou vpravo po plaském klášteru.

Parkoviště 3

je pro turisty zřízeno jen v případě vhodného počasí. Týden před pochodem budeme informovat o jeho zpřístupnění. Bude se nacházet na Velké louce, kde bude pro turisty vymezeno místo k parkování podle obrázku. Na parkoviště Vás nasměřují i naši studenti a v místě parkování dbejte pokynů pořadatelů.

DOSTUPNOST: upřesníme

V případě, že budete chtít jet v den pochodu do Plas vlakem nebo autobusem, přikládáme důležité informace.

Jako každý rok pro Vás připravíme jízdní řady. Ty zveřejníme opět po zveřejnění nového platného jízdního řadu na datum pochodu. Máme připravené nejfrekventovanější trasy Kralovice - Plasy a Plzeň - Plasy. Upozorňujeme, že všechny rychlíky od prosince 2017 neprovozuje státní dopravce České dráhy, ale společnost GW Train Regio. Dopravci si vzájemně neakceptují jízdenky.

Také jednáme s dopravci o navýšení přepravní kapacity v den pochodu.


Parkování v Horní Bříze (vhodné pro trasu 17 km)