INFORMACE O NOVÉM ROČNÍKU

1. dubna 2023 | 38. ročník | Plasy

V sobotu 1. 4. 2023 se bude konat 38. ročník turistického pochodu okolím Plas Gympl na cestách. V roce 2019 se pochodu zúčastnilo přes tři tisíce turistů na šesti trasách. I v letošním roce budou trasy vést výhradně okolím Plas.

Připraveny jsou pro Vás cyklotrasu - 36 km a pěší trasy - 6 km - kterou nazýváme kočárková, se soutěžemi pro malé děti, 10 km, 12 km, 15 km a 25 km.

Na startu (hlavní budova gymnázia - Stará cesta 363) vás jako tradičně přivítají studenti od 7 do 10 hodin. Na přípravě, značení a organizaci pochodu se letos podílí studenti sexty a 2. ročníku. Trasy jsou připravené terénem, jde o značené turistické trasy, ale z velké části cesty značené vlastními značkami pochodu. Kvalita cest závisí na počasí a každý turista jde na vlastní nebezpečí. Pochod se koná za každého počasí.

PARKOVÁNÍ - parkoviště u budovy Gymnázia je vyhrazené k organizaci pochodu, využijte parkoviště ve středu města

Za startovné 50 Kč budete odměněni diplomem, skleničkou nebo propiskou s emblémem pochodu. Cíl je do 17 hodin.

Srdečně zveme pravidelné i nové návštěvníky pochodu, bývalé i současné studenty našeho gymnázia, všechny příznivce aktivního pohybu.

Sestřih minulého 37. ročníku