16 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia Plasy

Vlastní značení: Scházíme od budovy gymnázia parkem do středu města. Procházíme přes most, kolem obchodu Coop, u Bia Střela odbočíme vlevo do ulice Zahradní. Se zvýšenou opatrností přejdeme hlavní silnici, projdeme podchodem pod železniční tratí. Ulicí K Letišti vyjdeme na letiště, na rozcestí odbočíme vlevo a poté hned vpravo. Po levé straně letištní plochy dojdeme do Rybnice.

1.kontrola – u obecního úřadu Rybnice – (3,4 km; 8:00 - 12:00)

Pod budovou obecního úřadu odbočíme vpravo, procházíme kolem fotovoltaické elektrárny. Na rozcestí odbočíme vlevo, sejdeme na další křižovatku a odbočíme vpravo na polní cestu ven z Rybnice. Po této cestě dojdeme ke křižovatce polních cest, k Rybnickému potoku. Potok přejdeme a odbočíme vlevo podél pole, po cca 300 metrech odbočíme vpravo a vystoupáme lesem až k hlavní silnici č.204. Odbočíme vpravo, silnici přejdeme a hned vlevo pokračujeme po asfaltce, která nás vede kolem sila až ke kaznějovskému nádraží.

Modrá turistická značka: Od vlakového nádraží v Kaznějově (7. km) se držíme modré turistické značky, přejdeme hlavní silnici a jdeme vpravo. U restaurace Modrý Hrozen odbočíme vlevo, ulicí Ke Škále a pak ulicí K Doubravě dojdeme až lesu. Stoupáme asi 300 metrů.

2.kontrola – Pod Vodojemem (9. km trasy; čas: 9:00- 14:00)

Vlastní značení: Odbočení vlevo, opouštíme modrou značku a pokračujeme lesní cestou na větší křižovatku s dřevěným křížem. Z cesty neodbočujeme, stále přímo lesem scházíme až ke Kaznějovskému potoku. Na cestě odbočíme vpravo do Nebřezin, dojdeme po cestě k hlavní silnici, odbočíme vlevo a přes most dojdeme ke kontrole u hospody.

3.kontrola – Nebřeziny – hospoda (13 km; 9:00-16:00) - možnost občerstvení a opečení vlastních buřtů

Vrátíme se zpět k mostu, ihned za mostem odbočíme vpravo.

Zelená turistická značka: Za mostem odbočíme vpravo a po zelené turistické značce, kolem Střely dojdeme až do Plas, tento úsek cesty je shodný s trasou10 km. V Plasích vyjdeme u kruhového objezdu, odbočíme vpravo, přes most a parkem dojdeme k cíli před budovu Gymnázia.

Cíl (16,5 km) Plasy – budova Gymnázia (do 17 :00)

Trasu připravili a označili studenti kvinty a Mgr. Domabylová

Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

38. ročník | 1. 4. 2023