16 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia Plasy

Červená turistická značka: Od budovy gymnázia stoupáme po červené turistické značce až na rozcestí cest pod Sokolkou, kde odbočíme vpravo.

Vlastní značení: Sledujeme vlastní značení, které nás zavede až do obce Babina.

1. Kontrola – Babina (3,5 km) (8:00 – 12:00)

Vlastní značení: Od kontroly pokračujeme vlevo. Projdeme obcí k velké zatáčce za obcí. Tu vystoupáme a v jejím samotném konci odbočíme doleva do lesa. Lesní cestou pokračujeme stále rovně k rozcestí U Trojice. Jdeme stále rovně po vlastním značení nejdříve lesní, poté polní cestou do obce Kopidlo. V obci se napojujeme na modrou turistickou značku.

Modrá turistická značka: Procházíme po silnici obcí asi 300 m a odbočujeme vpravo po silnici směrem na Babinu. Poté pokračujeme asi 800 m. Dále se odpojujeme na lesní cestu vlevo. Pozorně sledujeme značení. Za další necelý kilometr a půl se dostaneme na rozcestí Čečín. Zde odbočíme vlevo.

Zelená turistická značka: Pokračujeme po zelené turistické značce až do Nebřezin. Čeká nás dlouhá rovina, která v závěru lemuje Nebřezinský potok. Až dojdeme do obce Nebřeziny odbočíme vpravo k hospodě na kontrolu.

2. Kontrola – Nebřeziny – hospoda (12,3 km) 9:00 – 16:00

Zelená turistická značka: Od hospody pokračujeme zpátky dolu po zelené turistické značce přes most. Za ním zahneme doprava. Pokračujeme proti proudu řeky Střely až k restauraci Rudolf II., kde se dáme doprava.

Vlastní značení: Přejdeme přes most, poté parkem až do cílového kopce ke gymnáziu.

Cíl (16 km): budova Gymnázia do 17:00

Trasu připravili a označili studenti 1. ročníku a Mgr. Votíková

Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

39. ročník | 6. 4. 2024