11 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia Plasy

Bez značení: Od gymnázia sejdeme z kopce. Přejdeme hlavní silnici.

Vlastní značení: Jdeme podél zámecké zahrady, po 100 metrech odbočíme vlevo, po dalších 100 metrech odbočíme vpravo na zelenou lávku.

Zelená turistická značka (NS Ludvíka Očenáška): Přejdeme přes řeku Střelu a areálem Velká louka pokračujeme stále proti proudu řeky až ke studánce Prelátka.

Prelátka -1. kontrola (1,5 km, 7:30 -12:00)

Přejdeme lávku u studánky, vydáme se vlevo a projdeme pod viaduktem. Na křižovatce odbočíme opět vlevo a po 50 metrech, před viaduktem, odbočíme vpravo. Sledujeme stále zelenou značku.

Zelená turistická značka (Naučná stezka Ludvíka Očenáška): Od viaduktu se vydáme vpravo lesní cestou proti proudu Lomanského potoka.

Zpevněná lesní cesta nás vede k Mozolínskému mlýnu.

Mozolínský mlýn -2. kontrola (3 km) – oheň (8:00 - 16:00)

Zelená turistická značka: Dále sledujeme zelenou TZ, která nás asi po 2,1 km zavede k Lomanskému rybníku.

Lomanský rybník – 3. kontrola (5,2 km, 9:00 – 13:00)

Žlutá turistická značka: Od rybníka budeme stoupat vlevo po žluté značce. Za 1 km míjíme rybník Černá jáma. Pokračujeme stoupáním asi 0,7 km na rozcestí cest Habrový dolík. Zde odbočíme vlevo na červenou značku.

Červená turistická značka: Pokračujeme asi 2,1 km až do Plas. Městskou zástavbou bude cesta klesat.

Vlastní značení: Ke konci silnice Lesní se napojíme rovně na silnici Manětínská, která nás dovede k hlavní silnici. Pokračujeme podél hlavní silnice kolem pošty až ke kruhovému objezdu, za kterým přejdeme silnici. Pokračujeme podél hlavní silnice přes most přes řeku Střelu, projdeme parkem a odbočíme na Starou cestu, která nás dovede k budově gymnázia, tedy našemu cíli.

Cíl (10,6 km) Plasy - budova gymnázia (do 17:00)

Trasu připravili studenti septimy a Mgr. Jícha.

Upozornění:

Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

38. ročník | 1. 4. 2023