11 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia Plasy

Vlastní značení: Od startu sejdeme z kopce, dáme se vlevo cestou parkem přes most, kolem prodejny COOP. Pokračujeme stále po levém chodníku a odbočíme před kulturním domem vlevo do kopce.

Přejdeme hlavní silnici – DBEJTE NA BEZPEČNOST – a podejdeme viadukt směrem k letišti. Na horizotu letiště se dáme vlevo a podél travnaté plochy v levé části letiště kolem červenožlutých zábran dojdeme až na konec letiště. Dále se dáme dolů do obce Rybnice (3,5 km) kolem obecního úřadu, kde nás čeká první kontrola.

  • Kontrola – Rybnice (8:00 – 12:00)

Poté pokračujeme vlevo k hlavní silnici. Po chodníku mineme restauraci U Pašků a na přechodu pro chodce hlavní silnici opatrně přejdeme. U kapličky se dáme po místní komunikaci do kopce nejprve mezi obytnými domy až k č.p. 73, kde odbočíme vlevo a vystoupáme na horizont. Pokračujeme po cestě k lesu, kde na první křižovatce cest odbočíme vlevo k železničnímu viaduktu (5,5 km), který podejdeme a směřujeme do údolí ke Kaznějovskému potoku, který přejdeme. Po pohodlné cestě směrem vlevo dojdeme ke křižovatce s výhledem na obec Nebřeziny.

Zde u mostku přes Kaznějovský potok narazíme na zelenou značku směřující do Plas. Po zelené půjdeme do Plas, ale nejdříve se vydáme ke kontrole. Jdeme vpravo po vlastním značení po cestě do centra obce Nebřeziny, přejdeme most přes Střelu a dojdeme k hospodě, vlevo.

  • Kontrola – Nebřeziny – před hospodou (8.km) - 9:00-16:00 - kontrola společná pro trasy 11, 16, 25 km

Nebřezinská hospoda zve turisty do gastrostánku – klobásy, maso na grilu, opečení vlastní uzeniny,nápoje…

Zelená turistická značka – vrátíme se zpět k mostu, odbočíme vpravo a po zelené značce podél řeky Střely proti jejímu proudu dojdeme do Plas. Tato část trasy je shodná pro trasy 11 a 16 km. Zelená značka končí u restaurace Rudolf II., kde odbočíme doprava na most, přejdeme kolem parku zpět ke gymnáziu.

Cíl: 11,4 km Plasy – budova gymnázia (do 17:00)

Trasu připravila a označila třída septima + Mgr. Adámková

Upozornění:

Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!

Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

39. ročník | 6. 4. 2024