10 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia

Červená turistická značka: Od gymnázia se vydáme do kopce po červeném turistickém značení. Cesta vede podél pastviny a dále lesem směrem k Sokolce. V tomto prvním úseku trasy nás čeká dlouhé a pozvolné stoupání (2,3 km). Přejdeme opatrně hlavní silnici a pokračujeme dále mírně vpravo po červené Potvorovskou cestou. Dojdeme na křižovatku lesních cest, kde mineme žluté turistické značení, a pokračujeme pořád rovně po červené na další rozcestí lesní cesty s asfaltovou (4,1 km).

Vlastní značení: Z této křižovatky se vydáme vlevo po asfaltové silnici směrem k rozcestí U Šebíkova. Mineme dvě lesní odbočky a po necelém kilometru na třetí zahneme vlevo. Vlastní značení nás vyvede klikatou cestou z lesa, kde zahneme vpravo a pokračujeme po jeho okraji. Následuje odbočka vlevo mezi pole a hned odbočka vpravo, která nás dovede na modré turistické značení.

Modrá turistická značka: Vydáme se vlevo po modrém turistickém značení do nedaleké Žebnice.

Kontrola (7,1 km) - Žebnice (8:30 - 12:30): u restaurace, možnost opékání špekáčků

Modrá turistická značka: Po modré turistické značce dále procházíme obcí. Na konci obce opustíme modrou turistickou značku.

Vlastní značení: A pokračujeme po vlastním značení po silnici ke kříži (8,1 km). Od kříže jdeme vlevo stále po vlastním značení cestou mezi poli a dále po lesní cestě do Plas. Vyjdeme před bránou plaské hutě, kterou projdeme. Pokračujeme po silnici přímo k cíli.

Cíl (10,2 km) Plasy - budova Gymnázia (do 17:00)

Trasu připravila a označila: Mgr. Adámková se studenty kvinty

Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!


Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

37. ročník | 2. 4. 2022