10 KM

Průvodka trasy

Start (7:00 - 10:00): budova Gymnázia

Červená turistická značka: Od gymnázia se vydáme do kopce po červeném turistickém značení. Cesta vede podél pastviny a dále lesem směrem k Sokolce. V tomto prvním úseku trasy nás čeká dlouhé a pozvolné stoupání (1,7 km).

Vlastní značení: Na lesním rozcestí odbočíme vpravo. Cesta nás po chvíli vyvede mezi pole, stáčí se mírně vlevo a klesá až do nedaleké obce Babina. Když přijdeme do obce, tak přejdeme silnici k první kontrole.

1.kontrola- Babina (3,2 km, 7:45 – 11:30)

Vlastní značení: Od první kontroly pokračujeme rovně přes Babinu. Dále lehce klesáme mezi poli až k Nebřezinskému potoku. Ten přecházíme a odbočíme vpravo na zelené značení.

Zelená turistická značka: Odbočíme vpravo po zeleném turistickém značení směrem k obci Nebřeziny. Cesta se před obcí stáčí vlevo a vede kolem potůčku, který několikrát křižuje. Dojdeme k hlavní silnici. Vydáme se vpravo ke kontrole, která je zhruba po 50 metrech na protější straně silnice.

2. kontrola– Nebřeziny (6 km, 9:00 – 16:00)

Na druhé kontrole v Nebřezinech je občerstvení. Můžeme si zde zakoupit něco k pití i k jídlu. Bude možnost i opékání vlastních špekáčků.

Zelená turistická značka: Vydáme se směrem odkud jsme přišli, přejdeme přes řeku Střelu, za mostem odbočíme vpravo a pokračujeme pořád po zelené turistické značce až do Plas. Úsek této cesty až do cíle je shodný s trasou 16 km. Dojdeme na okraj louky, kterou můžeme přejít napříč. Po pravé straně máme řeku Střelu a dojdeme na malou pěšinu, která vede lesem podél Střely. Na pěšině jsou přibližně tři úseky, které představují mírně obtížnější terén pro účastníky s kočárkem. Posledních 500 m, než dojdeme do Plas, tak půjdeme po panelové cestě. V Plasích vyjdeme u kruhového objezdu, kde odbočíme vpravo a podél hlavní silnice projdeme parkem, za kterým odbočíme vpravo do kopce až k cíli před budovou gymnázia.

Cíl (10 km) Plasy - budova Gymnázia (do 17:00)

Trasu připravili studenti kvarty a Mgr. Votíková.

Upozornění: Každý se účastní pochodu na vlastní riziko! Vaše pejsky veďte na vodítku! Nerozdělávejte vlastní ohně!


Nezapomeňte s námi sdílet vaše zážitky na sociálních sítích pomocí hashtagu #GymplNaCestach. Těšíme se na vaše komentáře, fotky a videa.

38. ročník | 1. 4. 2023