Zhodnocení 37. ročníku

Vážení turisté,

máme za sebou 37. ročník pochodu Gympl na cestách. Ročník, který měl původně proběhnout již v roce 2020. Bohužel jsme ho z důvodu covidové situace museli dvakrát zrušit. Naštěstí se v sobotu 2. dubna 2022 mohl uskutečnit. To by ale nebyl ten samý 37. ročník, kdyby nepřinesl alespoň sněhové přeháňky. Víte, že je to teprve druhý ročník v historii pochodu, kdy na Gympl na cestách nasněžilo? Fotografie z tohoto ročníku budou velmi hezkou vzpomínkou do kroniky pochodu.

I přes sněžení a mrazivé teploty jste na akademický vršíček dorazili v naprosto neuvěřitelném počtu 1089 turistů. Není nic cennějšího než odhodlaný turista absolvující Gympl na cestách za jakéhokoliv počasí. Na startu jsme pozorovali setkávání bývalých spolužáků z našeho gymnázia. Spousta lidí se v současné situaci na startu pochodu viděla po dlouhé době.

Jediná věc, která nás velmi mrzí je změněné značení trasy 15 km za Horním Hradištěm. I přesto, že jsme tuto trasu značili v pátek několik hodin před pochodem, nám někdo v lese otočil značení. Chtěli bychom se turistům této trasy omluvit za zhoršenou orientaci v tomto úseku a problémy způsobené průchodem po žluté turistické značce k druhé kontrole na trase. Na každé průvodce je umístěn QR kód, který můžete kdykoliv využít k získání správného směru.

Velmi oceňuji všechny naše studenty a vyučující, kteří pro dosažení maximálního spokojení turistů absolvovali na různých stanovištích několik hodin v zimě a sněžení. Odměnou pro ně samozřejmě byla vaše ochota a milá slova, kterými jste je na startu či na kontrolách povzbuzovali.

Ještě jednou velice děkujeme za návštěvu a budeme se na všechny těšit opět v sobotu 1. dubna 2023! Snad si aprílové počasí vezme volno. :-)

Mgr. Václav Jícha

hlavní organizátor