S chutí na cestu...

QR KÓDY: informace k používání

28.02.2016 15:00

Pokud jste šli jednu z tras pochodu v roce 2015, tak jste se již s QR kódem v našich průvodkách setkali. Pokud ne, tak pro Vás máme návod, jak s nimi zacházet a v čem jsou dobré.

Na startu dostanete do ruky průvodku, tedy popis celé trasy včetně prostoru pro razítka, která budete sbírat na vaší trase. Od loňského roku tam také najdete tzv. QR kód.

Ten si pomocí vašeho chytrého telefonu načtete přes aplikaci a dostanete se na vygenerovanou webovou adresu. Zde najdete všechny potřebné informace o trase, kterou jste si zvolili jít. Zobrazí se Vám možnost interaktivního průchodu trasy ve dvou možnostech. Trasu budete moci projít pomocí portálu mapy.cz, kde nebudete potřebovat žádnou předinstalovanou aplikaci. Nebo si trasu projdete pomocí Google Earth, ale jen v případě, pokud v telefonu budete mít nainstalovanou aplikaci Google Earth. Dále zde bude celá průvodka trasy, kterou jistě oceníte v případě, když nebudete vědět kam dál, nemusíte vyndavat papírovou průvodku, ale bude Vám stačit telefon. Zobrazí se i obrázky, kde trasy budou barevně zobrazené. V neposlední řadě se dozvíte plno zajímavostí o místech, která projdete, ale bohužel se kvůli prostoru nevešly do papírové průvodky.

Upozorňujeme, že je potřeba mít mobilní přípojení.

____________________________________________________________________________________

Ukázka QR kódu - tento kód odkazuje na webové stranky pochodu