S chutí na cestu...

Máme za sebou úspěšný 32. ročník pochodu!

04.04.2015 22:00

V sobotu 4. dubna 2015 se uskutečnil již 32. ročník pochodu Gympl na cestách. Do historie se zapíše jako velmi pohodový a úspěšný ročník. Přes nepříznivé počasí, které panovalo celý týden před začátkem pochodu, jsme velice rádi za skvělou návštěvu 1151 turistů. Organizaci i ve ztížených podmínkách jako silný vítr, sněhová vánice nebo déšť, zvladli studenti sexty a 2. ročníku na výbornou. Děkujeme

Počet účastníků celkem 1151

Na jednotlivých trasách

• 5 km - 197 účastníků
  • 10 km I - 285 účastníků
  • 10 km II - 321 účastníků
  • 15 km - 259 účastníků
  • 25 km - 77 účastníků
  • cyklotrasa 35 km - 12 účastníků

Děkujeme všem turistům za povedený ročník a hojnou účast. Těšíme se opět za rok (2.4.2016)!

Co na vydařený ročník říká hlavní organizátorka Mrg. Jaroslava Domabylová? Přečtěte si rozhovor.

Co říkáte na velmi povedený 32. ročník?

Jsem velmi ráda, že náš pochod tradičně navštěvuje mnoho turistů. Děkuji jim , že se zúčastnili a užili si příjemný den.

Sehrálo počasí v posledním týdnu významnou roli při organizovaní pochodu?

Určitě sehrálo. Zaskočila nás sněhová nadílka, déšť a silný vítr pár dní před pochodem, proto můžeme mluvit o tom, že slunečný, i když chladný sobotní den nás všechny potěšil. Meteorologické podmínky způsobily , že nebyl přístupný přechod přes řeku Střelu, museli jsme na poslední chvíli měnit střední úsek trasy 25 km.

Jak jste spokojená s průběhem letošního ročníku?

Jsem spokojená s hladkým průběhem na startu, na kontrolách i v cíli. Naši studenti zvládli výborně přípravu jednotlivých tras, průvodek i značení v nelehkém počasí ve dnech před pochodem. Mám radost, že se zapojili všichni studenti obou tříd, které pochod organizovali. Za to třídám sextě a 2. ročníku velmi děkuji.

Myslíte si, že se vyplatilo udělat letos dvě trasy o délce 10 km?

Tento nápad jsem měla již dříve, a protože se zájem turistů rozložil na obě desetikilometrové trasy rovnoměrně, tak se nápad osvědčil.

Potěšilo Vás dnešní slunečné počasí?

Velmi nás potěšilo a přineslo všem dobrou náladu.

Která trasa z připravených se Vám nejvíce líbila?

Všechny byly hezké. Sama bych měla problém si jednu z nich vybrat. Nejkratší trasa byla příjemnou procházkou pro rodiny s kočárky. Desetikilometrové trasy byly jako tradičně nejžádanější. Trasa 15 km byla kompromisem při volbě mezi kratší a dlouhou trasou, a trasa 25 km prověřila zdatnost turistů v členitém terénu kolem Střely. Mrzí mě, že chladné počasí nedovolilo vyjet na cyklotrasu více cyklistům.